Klinika Dr. Pírka bude mít nový pavilon se 40 lůžky a 2 operačními sály

0
465
Dr._Pirka
Nově chystaný pavilon Kliniky Dr. Pirka / Vizualizace: HAMR

Teprve na konci března antimonopolní úřad plně povolil převod mladoboleslavské Kliniky Dr. Pírka pod skupinu Penta Hospitals. A už teď v dubnu, o měsíc později, nový vlastník oznamuje investici ve výši 200 milionů korun do její modernizace.  

Už v roce 2026 by se měl v areálu věhlasné kliniky otevřít zbrusu nový pavilon jednodenní chirurgie.

„Hlavním přínosem vybudování nového pavilonu je především pacientský komfort a provozní efektivita. S novým pavilonem naše klinika získá 40 lůžek následné péče, dva operační sály pro jednodenní chirurgii a dospávací pokoje,“ říká Pavel Kožený, ředitel Kliniky Dr. Pírka.

Doplňuje i další nezanedbatelnou informaci, a sice, že v areálu vznikne nové podzemní parkoviště pro pacienty a personál kliniky. Podle něj investicí Penta Hospitals potvrzuje zájem na dalším rozvoji kliniky, která má být jednou z vlajkových lodí celé skupiny.

Medicínskou divizi Penta Hospitals CZ nově vede Michal Bednář

„Díky nové kapacitě budeme schopni zvýšit nejen počet výkonů v oblasti jednodenní chirurgie, ale také získáme možnost do budoucnosti rozšířit jejich nabídku,“ vysvětluje záměr investice Kožený.

Investice se vyšplhá na 200 milionů korun

Celkové náklady stavby se budou pohybovat kolem 200 milionů korun. Jejím generálním dodavatelem je české zastoupení polské stavební společnosti BPBP z Mladé Boleslavi. Termín otevření nového pavilonu je v plánu na podzim roku 2026.

Moderní budova je projektována v konceptu komplexní péče. Ten chce Penta Hospitals postupně uplatnit i ve svých ostatních zdravotnických provozech. Pacient má v místě zajištěn veškerý potřebný servis od parkování, přes léčbu až k cestě zpátky domů.

„Pokud je něco v českém zdravotnictví pro pacienty velkou zátěží, tak je to často špatná návaznost jednotlivých kroků. Místo aby mohli efektivně pokračovat v léčbě, musí si složitě hledat lékaře a pracoviště pro navazující kroky,“ říká Barbora Vaculíková, generální ředitelka Penta Hospitals pro Českou republiku.

Neptáte se, Vy jste pan Novák, ale ptáte se: Jak se jmenujete?

„Chceme to změnit a nabídnout pacientům ve zdravotnických zařízeních Penta Hospitals komplexní péči od řešení akutní fáze, přes následnou péči, až po rehabilitaci nebo domácí zdravotní péči,“ dodává.

Autorem projektu je architekt Martin Rajniš [studio HAMR], který navrhoval i stávající ambulantní budovu a nejmladší přírůstek – budovu magnetické resonance. Nový pavilon tak přirozeně navazuje na architektonický koncept areálu a dál ho rozšiřuje.

Kliniku Dr. Pírka jsme převzali s veškerým respektem…

Budova funkčně i vizuálně naváže na stávající areál kliniky. Ten se zrodil v roce 1934 z iniciativy lékaře Antonína Pírka a díky jeho přístupu si brzy získal renomé špičkového medicínského zařízení. Tím se pyšní i dnes.

Nemocnice Vršovice zvýšila počet lůžek následné intenzivní péče

Klinika Dr. Pírka je například prvním pracovištěm v Česku, které započalo s roboticky asistovanými operacemi kolenního kloubu, nebo v chirurgii ruky využívá hi-tech 3D modelace. Loni tak v Mladé Boleslavi provedli téměř pět tisíc ortopedických a chirurgických operací, z toho skoro tři stovky byly právě s robotickou asistencí. Dalších více než 50 tisíc pacientů zdravotníci na klinice ošetřili ambulantně.

„Kliniku přebíráme s velkou pokorou a respektem, je to skutečně skvělá příležitost a skvělé zdravotnické zařízení, předchozí majitelé při jejím rozvoji odvedli vynikající práci,“ uvedla již dříve generální ředitelka Penta Hospitals Barbora Vaculíková.

Od března 2025 se klinika stala školicím střediskem pro roboticky asistované operace kolene pro celou střední Evropu.

–RED–

KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here