Prof. Táborský nově vede Kardiologickou kliniku ústecké Masarykovy nemocnice

0
580
Taborsky
Foto: Krajská zdravotní

Kardiologickou kliniku Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem od dubna vede prof. Miloš Táborský, uznávaný specialista v oboru kardiologie. Masarykova nemocnice loni otevřela moderní kardiocentrum za 1,8 miliardy korun.

Funkce přednosty Kardiologické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. P. v Ústí nad Labem a Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem zřizovanou krajem se prof. Miloš Táborský ujal od 1. dubna.

„Beru to jako velkou výzvu, protože percepce kardiovaskulárního centra a kardiologické kliniky zde v Krajské zdravotní v posledních letech nebyla úplně optimální. Mým úkolem je vrátit lesk a kvalitu pracovišti jako významnému hráči v oblasti české kardiovaskulární péče a v určitých segmentech i na evropské úrovni,“ pojmenoval své cíle po nástupu do čela Kliniky prof. Táborský.

Také dodal, že nejde o snadný úkol, ale o práci na mnoho dalších let.

Ale věřím, že se to podaří, protože mám vizi z předchozích pracovišť i zkušenosti s vedením společností. Vím tedy, jak tohoto cíle dosáhnout,“ uvedl.

Do ústecké Masarykovy nemocnice přichází profesor Táborský z pozice přednosty I. interní kliniky – kardiologické FN Olomouc a LF Univerzity Palackého v Olomouci, kde na vedoucím postu pracoval od roku 2009, tedy šestnáct let.

prof. Miloš Táborský vede Kardiologickou kliniku v Ústí

Od vedení Kliniky profesorem Táborským si slibuje posílení jejího postavení i ředitel Masarykovy nemocnice Aleš Chodacki.

„Nový přednosta během své profesní dráhy prokázal silný tah na branku a jsem přesvědčen, že se mu brzy podaří rozšířit tým kardiologické kliniky a získat do něj nové lékaře,“ jmenoval jeden z aktuálních úkolů pro Kliniku ředitel nemocnice.

Velkou výzvou pro kardiologii je ambulantní péče, shodují se lékaři

Připomněl, že v druhé polovině loňského roku nemocnice otevřela nový, moderní pavilon se zázemím pro poskytování špičkové kardiologické péče.

„A to je jistě skutečnost, která může být při rozhodování, zda nastoupit na ústeckou kliniku, dalším silným argumentem. Profesoru Táborskému přeji v jeho novém působišti úspěch,“ uvedl Chodacki.

Kapacity pracovišť v nové budově Masarykovy nemocnice:
  • Centrální operační sály: 7 operačních sálů [5 sálů standardních a 2 sály hybridní s angiolinkou, jeden s magnetickou rezonancí]. Jeden ze sálů přísluší ke kardiologii,
  • Kardiologie: 3 operační sály, 30 standardních lůžek, 6 lůžek denní stacionář, 16 lůžek JIP,
  • Kardiochirurgie: 2 operační sály, 15 standardních lůžek, 7 lůžek intermediárních, 7 lůžek JIP,
  • Hrudní chirurgie: 25 standardních lůžek,
  • KAPIM a JIP: 12 lůžek JIP, 12 lůžek KAPIM,
  • Ambulance [patří ke kardiologii, kardiochirurgii a hrudní chirurgii]: 11 ordinací.

Nový pavilon za 1,8 miliardy korun vedení nemocnice slavnostně otevřelo loni v červnu. Jeho součástí je hybridní sál vybavený angiolinkou a magnetickou rezonancí zároveň. Operatéři tak pacienta vyšetří hned po výkonu, aniž by ho někam přemisťovali. V budově jsou operační sály a lůžka oddělení kardiochirurgie, kardiologie a hrudní chirurgie. Postupně se do ní přemístila Klinika anesteziologie, perioperační medicíny a jednotky intenzivní péče [KAPIM a JIP] a ambulance jednotlivých oddělení.

prof. MUDr. Miloš Táborský, CSc., FESC, FACC, MBA se věnuje také pedagogické činnosti, v minulosti například ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Mimo dalších profesních aktivit byl členem habilitačních komisí a účastníkem habilitačních řízení v rámci Vědeckých rad univerzit Palackého v Olomouci, Karlovy v Praze, Plzni, Hradci Králové, Masarykovy v Brně a Komenského v Bratislavě.

Mnoho let je prof. Táborský členem zkušebních atestačních a aprobačních komisí pro specializační obor kardiologie při Ministerstvu zdravotnictví ČR a je autorem více než dvou stovek publikací v časopisech s impakt faktorem a recenzovaných odborných časopisech. Rovněž se podílel na více než deseti monografiích.

Prof. Táborský je řešitelem a odborným garantem mnoha projektů, byl místopředsedou i předsedou České kardiologické společnosti ČLS JEP, nyní pracuje jako předseda České asociace preventivní kardiologie ČKS. Kromě klinických aktivit se výrazně věnuje problematice digitální medicíny. Je autorem tří monografií v této oblasti a pracuje v řadě projektů a aktivit spojených s digitalizací českého zdravotnictví.

–VRN–

KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here